Mladíka, který se pokusil ukrást motorku, policisté dopadli

28.09.2018
Ilustrační foto
Až dvouletý trest odnětí svobody hrozí 19letému mladíkovi z Turnovska, který se na konci května letošního roku dopustil přečinu zpronevěry motocyklu. Mladík projevil zájem o zakoupení motocyklu značky DERBI SENDA R SDR, černé barvy. Aby si mohl vyzkoušet jízdní vlastnosti stroje, byla mu majitelem motocyklu zapůjčena i ochranná přilba s brýlemi. K zapůjčení došlo v malé obci na Turnovsku. Ze zkušební jízdy se však 19letý mladík nevrátil. A měl k tomu pádný důvod. Na sociální síti se o pár dní déle objevil inzerát s nabídkou uvedeného motocyklu na prodej za částku 8 tisíc korun. Ještě před tím však motorku nabídl svému známému výměnou za 4 kusy kompletních kol k osobnímu automobilu a finanční hotovost v řádu několika stovek korun.

Odborným ohodnocením však byla současná hodnota motocyklu, přilby a brýlí stanovena na částku bezmála 22 tisíc korun. Ve chvíli, kdy nový majitel motocyklu zjistil, že stroj nebyl získán legální cestou a navíc je nepojízdný, nechtěl mít s motocyklem nic společného a vrátil jej zpět 19letému mladíkovi a zároveň požadoval vrácení kol k vozidlu. Mladík poté motocykl odvezl do Turnova, kde jeho přítelkyně, aniž by věděla původ motocyklu, podala inzerát s nabídkou prodeje. Na základě inzerátu, si jej vyzvedl jeho původní majitel v přítomnosti policistů. Provozem motocyklu došlo však k jeho poškození, čímž majiteli vznikla škoda ve výši 20 tisíc korun.

Turnovští policisté 19letému mladíkovi sdělili v uplynulých dnech ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu zpronevěra a nyní bude čekat, jaký trest mu uloží soud.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Semilska