Policie pátrá po ozbrojeném lupiči, který přepadl obchod a požadoval peníze

04.10.2018
V úterý krátce před desátou hodinou dopoledne vešel do prodejny Jednota Coop v Libštátu na Semilsku v obličeji kuklou maskovaný lupič, který zde s nožem v ruce donutil prodavačky k vydání tržby. V té době se v obchodu nacházeli dvě zaměstnankyně a jeden zákazník.

Pachatelem loupeže je muž ve věku kolem třiceti let, štíhlé postavy, vysoký přibližně 165 až 170 cm, světlých vlasů o délce zhruba 10 cm. Z pod kukly mu kromě světlých vlasů vyčuhovalo také světlé obočí. Oblečený byl do sportovní bundy a sportovních kalhot černé barvy. Mluvil česky bez cizího přízvuku nebo vady řeči. Komunikoval klidně. Prodavačkám sdělil, že jde o přepadení,  a že po nich chce peníze. Přitom držel v ruce nůž s přibližně dvaceticentimetrovou čepelí. Potom, co tržbu ve výši 10 000 korun získal , prodejnu i s lupem opustil a z místa činu odjel na horském kole.

Kriminalisté v této souvislosti při pátrání po něm žádají o pomoc veřejnost. Pokud si někdo muže uvedeného popisu v úterý dopoledne v Libštátu nebo jeho okolí všimnul, prosíme ho, aby kontaktoval bezplatnou linku Policie ČR 158 a své poznatky sdělil. Policisté vědí, že si pachatel loupeže bezprostředně po odchodu z obchodu  sundal kuklu, proto se domnívají, že jeho tvář mohli zahlédnout náhodní svědci a jejich pomoc nyní potřebují. Zajímá je každý drobný detail i zdánlivá maličkost, která má s pachatelem loupežného přepadení nějakou souvislost.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Semilska