Turnovští kriminalisté dopadli lapku, který vykradl několik bytovek a garáží

02.10.2018
Ilustrační foto
V sobotu ráno krátce před sedmou hodinou turnovští policisté zastavili a kontrolovali v Turnově v ulici Nádražní 47letého muže, který v té době řídil vozidlo Škoda Fabia Combi. Provedenou kontrolou policisté zjistili, že tento muž má v současnosti Okresním soudem v České Lípě vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to až do března roku 2024. Policisté ovšem tohoto muže měli v hledáčku ohledně případů krádeží věcí z garáží a sklepních kójí v bytových domech v Turnově, Ohrazenicích, Příšovicích a v sousedním Královéhradeckém kraji také v Sobotce a Nové Pace.

Policejní hlídka muže zadržela a ještě týž den vrchní inspektor z Oddělení obecné kriminality Územního odboru v Semilech zahájil jeho trestní stíhání jako obviněného ze spáchání trestných činů krádeže, porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí, kterých se dopustil v době od 3. června do 29. září letošního roku.

Během této doby se obviněnému podařilo vniknout do tří bytových domů a jedné řadové garáže v Sobotce, do čtyř bytových domů v Nové Pace, do tří bytových domů a pěti řadových garáží v Turnově, do pěti bytových domů v Ohrazenicích a do dvou bytových domů v Příšovicích. V bytových domech se následně vloupal do jedné a více sklepních kójí, ze kterých odcizil mnoho různých věcí, které tam měli jejich majitelé uloženy. Jednalo se například o potraviny, nápoje, sportovní vybavení, jízdní kola, nářadí, sekačky, pily a motocykl Jawa Babetta. Také z uvedených řadových garáží odnesl, co mohl a co se mu nějakým způsobem hodilo. Z některých kójí a garáží po vloupání do nich neodnesl nic.

Obviněný svým jednání způsobil celkovou škodu na odcizených věcech ve výši 121 576,- Kč a na poškození věcí 7 629,- Kč. Vzhledem k výši způsobené škody mu tak nyní za spáchání uvedených trestných činů hrozí trest odnětí svobody až na pět let.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Semilska