V úterý odstartovaly vánoční trhy v domově důchodců Pohoda

12.12.2018
Dnes v 9:00 hodin byl zahájen v Domově důchodců Pohoda trh s rukodělnými výrobky tamních klientů. Podpořit seniory koupí něčeho pěkného můžete do 21. prosince.

Vánoční trh má v turnovském domově důchodců více než desetiletou tradici. Prioritně jsou pořádané pro tamní klienty, kteří se nedostanou do města. Přímo v domově tak mají možnost koupit nějaký drobný dárek a potěšit své blízké. Trh může navštívit kdokoliv z veřejnosti, výrobky budou na recepci Domova důchodců Pohoda až do 21. prosince. Kdo dřív přijde, bude mít větší výběr.

Zboží na vánoční trh vznikalo v dílničce domova. „Součástí dílny je i kuchyňka, takže pravidelně se pečou vánoční perníčky, cukroví, velmi oblíbené jsou také křížaly,“ jmenovala Iva Jirčáková, zástupkyně ředitele Domova důchodců Pohoda. Jak dodala, ostatní zboží je z tvořivé dílny, která  je zaměřená na jemnou motoriku. Jeden ze stánků  má ve foyer domova také Centrum denních služeb – domovinka.

Na stáncích jsou k vidění vánoční dekorační předměty z papíru či s využitím přírodnin, nechybí pletené ponožky, kuchyňské chňapky, svícny ze skleniček, ozdoby na stromeček či nasušené bylinky.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Semilska