Z bývalého turnovského sirotčince vznikne nový městský úřad

04.10.2018
Stavební práce na přestavbě bývalého Skálova sirotčince na městský úřad jdou do finiše. Přestože stavba nabrala na začátku zpoždění kvůli statickému zajištění, do dvou měsíců bude rekonstrukce kompletně dokončená.

Teoreticky by se úředníci mohli stěhovat ještě do konce roku, ale vedení turnovské radnice zvažuje, zda nenechat přesun úředníků až na leden. Důvodů je hned několik. Jednak jsou na konci roku plně vytížené stěhovací kapacity a jednak jsou sami úředníci zaměstnaní uzavíráním agend.

A co vlastně bude v jednotlivých patrech nového městského úřadu? V suterénu samozřejmě technické zázemí, část bude využívat městská policie. Městští strážníci budou mít svou hlavní základnu v přízemí se samostatným vstupem do objektu. V přízemí bude dále sídlit odbor správní – občanské průkazy a cestovní doklady, matrika - včetně uchování toho nejcennějšího, tj. matričních knih. Místo zde bude i pro krizové řízení a požární ochranu.

O patro výš budou mít kanceláře úředníci z odboru sociálních věcí, nad nimi ve třetím nadzemním podlaží bude sídlit odbor dopravní a další méně navštěvované agendy.  Ve čtvrtém podlaží najdete odbor přestupkového řízení, živnostenský úřad a v neposlední řadě odbor školství, kultury a sportu.

Pod střechou vznikl prostor na velkou zasedací místnost.
„Jižní stranu objektu doplní exteriérové žaluzie s automatickým pohonem. V této části budovy se bojíme přehřívání, a proto byla doplněná také klimatizace. Druhá strana objektu bude mít žaluzie pouze v interiéru,“ popsal detaily starosta města Tomáš Hocke. Jak dodal, podlahy kanceláří budou z PVC, chodby pokryje dlažba.

Práce probíhaly a probíhají také v okolí nového městského úřadu, vedle ZŠ Skálova  vznikla nová příjezdová cesta. V těchto dnech se dláždí parkovací plochy u zadní strany objektu.
Rekonstrukce domu čp. 466 ve Skálově ulici přesáhne částku 60 milionů korun, stavbu provádí jablonecká firma Termil.

Mgr. Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí
Převzato ODTUD

Aktuálně z Semilska